Sinoboom neemt merknaam Holland Lift over

De Chinese fabrikant Sinoboom heeft via haar Nederlandse dochteronderneming Sinoboom BV het merk Holland Lift en bijbehorende intellectuele eigendommen overgenomen.

Holland Lift werd in 2023 failliet verklaard en staakte zijn activiteiten in de daaropvolgende maanden.

Het voormalige assortiment van Holland Lift bestond uit meer dan 30 typen schaarliften, met werkhoogtes tussen de 16 en 34 meter en platformcapaciteiten tot 1.000 kg. De machines waren beschikbaar in smalle, terreinwaardige, elektrische, hybride en dieseluitvoeringen.

Sinoboom is voornemens de ontwerpen van Holland Lift op te nemen in het eigen wereldwijde ontwikkelingssysteem, waarna een technische integratie zal plaatsvinden. Daarbij worden ook de eigen bedieningssystemen van Sinoboom geïntegreerd. De productie van de nieuwe modellen, onder de naam Holland Lift by Sinoboom, start in de fabriek in Poznań (Polen) en wordt later uitgebreid naar andere productielocaties. De eerste modellen worden verwacht in het eerste kwartaal van 2026.

De onderdelenvoorraad van Holland Lift werd eerder al overgenomen door Skyhigh en Tjaco Sussenbach, die eerder een servicebedrijf voor het merk oprichtten.

Overig nieuws