Manitou benoemt Brad Boehler tot nieuwe president voor Noord-Amerika

Manitou versterkt zijn positie op de Noord-Amerikaanse markt met de aanstelling van Brad Boehler als president van Manitou North America.

Boehler treedt daarnaast toe tot het executive board van de onderneming. Vanuit zijn standplaats in West Bend, Wisconsin krijgt hij de opdracht om de groei van het marktaandeel te versnellen en de klantgerichtheid verder te verbeteren.

De komst van Boehler markeert een nieuwe fase voor Manitou. De ervaren industrieprofessional komt over na anderhalf jaar leiding te hebben gegeven aan Makinex, een Australische producent van compact gereedschap en bouwmachines. Zijn naam is echter vooral verbonden aan zijn lange loopbaan bij Skyjack, waar hij in zeventien jaar tijd opklom van productveiligheidsmanager tot president – een functie die hij acht jaar bekleedde. Daarnaast vervulde hij bestuursrollen bij onder andere IPAF, Vita Inclinata, Compact Equipment/AXCS, Serious Labs en brancheorganisatie AEM.

Boehler begon zijn carrière begin jaren negentig als officier bij het Canadese leger, waarna hij de overstap maakte naar de bouwsector. In 1996 trad hij in dienst bij Tigercat als werktuigbouwkundig ontwerper. Zeven jaar later zette hij zijn eerste stappen binnen de hoogwerker- en verreikerindustrie bij Skyjack, waar hij zich ontwikkelde tot een veelzijdige leider met ervaring in productveiligheid, engineering en marketing. Na zijn vertrek in 2019 volgden leidinggevende functies bij Morbark en later bij Makinex.

Manitou spreekt het volste vertrouwen uit in de nieuwe president en benadrukt dat zijn jarenlange ervaring en strategische visie een belangrijke bijdrage zullen leveren aan de ambities van de groep. Boehler zelf kijkt uit naar zijn nieuwe rol en benadrukt dat hij wil bouwen aan verdere groei door nauwer samen te werken met klanten en door de sterke merken Gehl en Manitou optimaal te positioneren in de Noord-Amerikaanse markt.

Overig nieuws